Спірея японська Дженпей Широбана

Спірея японська Дженпей ШиробанаМісце для посадки спіреї потрібно вибирати сонячне. Найкраще спіреї ростуть і розвиваються на пухких, повітропроникних грунтах з великою кількістю перегною. Звичайно, рослини будуть рости і на небагатих грунтах, але всю свою красу в цьому випадку вони не зможуть показати. Якщо земля на місці для вирощування не зовсім підходяща, то яму бажано викопувати в три рази більше, ніж коренева система саджанця. Як в ширину, так і в глибину.
Суміш, якою буде засипатися яма, складають з піску (річкового), торфу і дернової або листової землі. Причому, землі береться дві частини, а ось піску і торф по одній. Перед початком посадки на дно ями спочатку насипається грунт, а потім встановлюється саджанець, обов’язково розправляються все коріння і лише, потім все акуратно засипається земляною сумішшю. Кущ висаджується так, щоб коренева шийка (місце з’єднання стовбура і коренів) розташовувалася на рівні грунту. Ще потрібно нагадати про один нюанс, який варто враховувати при підготовці ями для посадки. Хоча спіреї люблять вологу, але води (підземної або після дощу) біля їх коренів не повинно бути, ні в якому разі. Тому якщо проводиться посадка в землі з великою кількістю глини, то в яму (викопану в 2-3 рази більше, ніж коренева система куща) обов’язково насипається дренаж. Для цього зазвичай використовують гравій або щебінь. Висота шару повинна складати 10 -15 сантиметрів. Потім поверх дренажу насипається грунт, в який висаджується молода спірея.

Тепер поговоримо про обрізку, яка для літньоквітучих та весняноквітучих спірей відрізняється, оскільки суцвіття у цих груп утворюються на пагонах різних років. У спірей.які цвітуть в травні-червні, квіткові бруньки закладаються по всій довжині пагонів,але зацвітають вони лише на слідуючий рік. Тому обрізка таких спірей зводиться до вкорочення підмерзлих і висохлих пагонів. Її зазвичай проводять щорічно ранньою весною (з березня по квітень). Дорослі старі гілки обрізають  один раз в два роки навесні. Також таким кущах проводять омолоджуючу обрізку. Для цього старі гілки (віком старше 7 років) вирізають повністю.

У рослин, які цвітуть у липні – серпні, суцвіття утворюються на кінцях пагонів цього року. На наступний рік ці суцвіття висихають, а на молодих пагонах знову утворюються нові квіти.
Обрізку чагарників цієї групи проводять ранньою весною, на самому початку появи листя. Кожен добре розвинений пагін вкорочують до міцних бруньок, а невеликі і дуже тонкі пагони вирізають повністю.Після четвертого року вирощування бажано обрізати кущі на висоті 25-30 см.
Літньоквітучі  спіреї недовговічні. Заміну кущів потрібно проводити у віці 15-20 років. Якщо вони помітно зменшилися і не допомагає омолоджуюча обрізка (на пень), то чагарник потрібно замінити на молодий.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *